Sıkça Sorulan Sorular

Geleceğe Giriş Programının başvuru şartları nelerdir?
arrow-down

Geleceğe Giriş Genç Yetenek Programı ile üniversitelerin 2., 3., 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin başvurularını değerlendirmeye alıyoruz. Teknik ve yetkinlik bazlı değerlendirme aşamalarını başarıyla tamamlayan adaylarımıza Doğuş Teknoloji Grubu’nda benzersiz ve dolu dolu bir staj deneyimi vadediyoruz.

Program süresince uzaktan mı çalışacağım?
arrow-down

Evet, Geleceğe Giriş kapsamındaki genç yetenekler tamamen uzaktan çalışıyorlar. Tabii ki istediğin zaman ofise gelebilirsin. 

Geleceğe Giriş programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor?
arrow-down

Başvuru sürecinin tamamlanması ile değerlendirme sürecimiz başlayacak. Staj yapmak istediğin ilk alanda teknik bölümlerimizden birini tercih ettiysen, ilgili bölüm özelinde hazırlanan online teknik sınavı; staj yapmak istediğin ilk alanda destek bölümlerinden birini seçtiysen, online genel yetenek testini göndereceğiz.  İlk aşamamız tamamlandıktan sonra, hızlıca değerlendirmelerimiz ile online grup mülakatı ve vaka çalışmalarına davetlerimizi gerçekleştireceğiz. Son olarak, seni daha yakından tanımak için birebir tanışma görüşmesi de tercihimiz olabilir😊 Bu süreci başarıyla tamamlaman halinde bizimle Geleceği Tasarlamaya hazırsın😊 

Doğuş Teknoloji Grubu’nda genç yetenek olmak ne anlama geliyor?
arrow-down

Doğuş Teknoloji Grubu’nda genç yetenek olman, geleceği tasarlayan birçok insanla birlikte çalışma deneyimi edinmeni, şirket bünyesinde verilen eğitimlerle farklı şeyler öğrenmeni ve dünyaya daha geniş bakabilmeni sağlar. Bunun dışında genç ve dinamik bir toplulukla çalışarak birçok deneyim biriktirebilirsin.

Geleceğe Giriş kapsamında Doğuş Teknoloji Grubu’na katılan genç yetenekler, agile ekipler içinde gerçek projelerde görev alırken, eş zamanlı olarak kapsamlı bir eğitim sürecinden de geçerler.

Zorunlu stajımı bu programla yapabiliyor muyum?
arrow-down

Evet, zorunlu stajını Geleceğe Giriş programı ile tamamlayabilirsin. 

Staj dönemi ne kadar sürüyor? (Zorunlu / Gönüllü)
arrow-down

Üniversite zorunlu stajlarının süreleri okullar tarafından belirleniyor. Gönüllü uzun dönem staj süremiz ise 5 ay. Bu sürenin sonunda her iki tarafın da memnuniyetine bağlı olarak staj süresi 5 ay daha uzatılabilir.

Stajım sonrasında Doğuş Teknoloji Grubu’nda kadrolu çalışma imkanım var mı?
arrow-down

Uzun dönem stajını tamamladığında karşılıklık uygun koşulları da sağlamamız halinde, senin bu şansı yakalaman için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan emin olabilirsin.

Doğuş Teknoloji’de kaç farklı departman var? Ne üzerine çalışıyorlar?
arrow-down

Tanıtım videolarımıza sitemizdeki "Bölüm ve Birimler" sayfamızdan ulaşabilirsin.

Geleceğe Giriş Akademisi nedir?
arrow-down

Geleceğe Giriş Akademisi,  Geleceğe Giriş programına başvuran ancak staj imkanı sağlayamadığımız genç yetenek adaylarımıza, teknik ve kişisel gelişimlerini desteklemek amaçlı düzenlediğimiz bir eğitim serisidir. Eğitimler, Doğuş Teknoloji Grubu iç eğitmenlerimiz tarafından verilir, online ve ücretsizdir. Daha detaylı bilgi almak istersen sayfamızı inceleyebilirsin.